|   | 

Sorulu-Cevaplı, Borçlar Hukukunun Genel Hükümleri


Yazar: Prof. Dr. İbrahim Kaplan
Çeviren
Türü: Hukuk
Baskı Tarihi: Şubat 2018
Baskı Sayısı:
Ebat: 14*20
Sayfa: 186
ISBN: 978-605-5339-81-4
Fiyatı: 20.00 TL



Türk Borçlar Kanununun 1 ila 206 maddeleri arasında yer alan Borçlar Hukukunun "GENEL HÜKÜMLERİ" özel hukukun tamamı açısından, mutlaka bilinmesi gereken  temel ve çekirdek hukuk kuralları ihtiva etmektedir.

Hukuk Fakültesi öğrencilerinin dört yıllık - sekiz sömesterlik öğretim dönemi esnasında her zaman en yakınında bulundurması gereken Borçlar Hukukunun, temel bilgileri, Borçlar Kanununun "Genel Hükümleri" kısmında yer almış bulunmaktadır.

Hukuk Fakültesi; lisans, yüksek lisans ve doktora öğrencileri yanında, avukat stajyerleri, avukatlar, hakim ve savcı adayları, hakim ve savcılar, hukuk danışmanları için, sözleşmelerin kuruluşu, ifası, ifa edilmemesinin hukuki sonuçları, borçların sona erme sebepleri, kusurlu ve kusursuz hukuki sorumluluk halleri ve tazminat davaları, sebepsiz zenginleşme konuları hakkında bilgi edinmek için, Borçlar Hukukunun "Genel Hükümleri", her seviyede tüm hukukçular tarafından mutlaka bilinmesi gereken, vazgeçilmez özel hukuk kurallarıdır.

"Sorulu - Cevaplı, Borçlar Hukukunun Genel Hükümleri" adlı bu kitap; hukuk fakültesi; lisans, yüksek lisans, doktora sınavları ile hakim, savcılık ve hukuk danışmanlığı; sözlü ve yazılı test sınavlarında sorulan  Borçlar Hukukunun temel bilgilerini kısa sürede tekrarlamak, gözden geçirmek ve hatırlamak için yazılmış ve düzenlenmiştir.

Hukuk Sınavlarına hazırlık kitabı olarak düşünülmüş ve kaleme alınmış bu eserde; yazarın da Adalet Bakanlığı,  bilim komisyonunda kıdemli üye olarak görev aldığı ve çalıştığı 1 Temmuz 2012 tarihinde yürürlüğe giren Yeni Türk Borçlar Kanununun metni  ve önceki kanun zamanındaki yargı  içtihatları değerlendirmiş, mutlaka bilinmesi gereken konular  seçilmiş, bunlarla ilgili soru ve cevaplara  yer verilmiştir.

Toplumun her alanda ileri seviyelere yükselmesi ve batılı ülkelerle hukukçuları ile en ön safhada yarışmak  için, istisnasız tüm hukukçularımızın; yerli ve yabancı ülke hukukunu iyi öğrenmesi ve bilmesi şarttır.

"Sorulu - Cevaplı, Borçlar Hukukunun Genel Hükümleri" kitabının, başlangıç aşamasındaki tüm hukuk öğrenciler ile tecrübe sahibi tüm hukuk camiası mensuplarına faydalı olacağı inanç ve ümidini taşımaktayım.

Saygılarımla, sunarım.


Prof. Dr. İbrahim KAPLAN
20 Ocak 2018



Etiket:

İmaj Yayınevi
Fakülteler Mah. Dirim Sk. 23/1 06590 Cebeci/ANKARA
T: 0 312 363 54 14 | F: 0 312 363 09 91
W: www.imajyayinevi.com | E: bilgi@imajyayinevi.com




+90 312 473 79 63