|   | 

Hakkımızda


13 Kasım 1992de Mehmet Bağdatlıoğlunun girişimiyle İMAJ YAYINCILIK adı altında Yeni Acun Sokak (Cebeci) ta yanyana iki dükkandan oluşan küçük bir yerde kurulmuştur. Önceleri satış ve yayın hizmetleri bir arada burada verilirken, daha sonra baskı hazırlık hizmetleri (Dirim Sokak 23/1 Cebeci) bir ofiste verilmeye başlamıştır.

Yayınevi kurulduğundan bu yana yüzlerce kitap yayınlamış, özellikle üniversite ve yardımcı ders kitapları alanında çok saygın bir yere ulaşmıştır. Bu hedefi yakalarken yayın ciddiyeti ön planda tutulmuş, akademik kariyer sahibi yazarların eserlerine öncelik verilmiş, ticari öncelik geri planda düşünülmüştür.

Bugüne değin çıkan bir çok yayın, televizyon, gazete ve çeşitli dergilerde vurgulanmış, çıkan birçok eserin baskı sayısı onuncu baskıyı aşmıştır. (İktisat Teorisine Giriş : Prof. Dr. Orhan Türkay Onaltıncı baskı)
Yayınevimiz edebiyat, şiir, deneme türü yazıların basımını özendirmek amacıyla kendi kulvarında olmamasına karşın yayınlamış, bu tür eser sahiplerinin hep yanında olmaya özen göstermiştir.

Yine yayınevimiz bir çok kütüphane, yüksekokul, hapishane, v.s. gibi yerlere kitap bağışında bulunarak, yeni kurulacak kütüphanelere yardımcı olmuştur. Bundan böyle de aynı ciddiyetle yayın hayatına devam edecek olan İMAJ YAYINEVİ ders ve kültür kitaplarını ayırmak amacıyla kültür kitaplarını yayına sunacak ikinci bir kültür yayınevi (muhtemelen KIRLANGIÇ YAYINEVİ) ni yayın hayatına kazandırmayı planlamaktadır.Etiket:

İmaj Yayınevi
Fakülteler Mah. Dirim Sk. 23/1 06590 Cebeci/ANKARA
T: 0 312 363 54 14 | F: 0 312 363 09 91
W: www.imajyayinevi.com | E: bilgi@imajyayinevi.com
+90 312 473 79 63